Herkese merhaba, ben Sibel.

Sibel Albay Photography olarak hamile, doğum, yenidoğan, yaş ve aile fotoğraf çekimleri yapıyorum.

Fotoğraf benim için hep bir tutku olmuştur. Anı yakalamak ve o anların hiç kaybolmayacağını düşünmek; değişen caddeleri, sokakları, evleri, insanları yıllar sonra bir fotoğraf karesi ile tekrar hatırlamak ve yaşanmışlık….

Çantamdan hiç eksik olmayan bir dijital makineyle fotoğraf çekmeye başladım. Bu tutku sayesinde, 2012 yılında ilk fotoğraf makineme kavuştum. Böylece otomatik çekim hayatımdan çıkmış olup, manuel çekimle birlikte teknik öğrenmeye başladım. Bu süre zarfında da çalışmış olduğum şirketteki etkinliklerde, organizasyonlarda, konferanslarda büyük bir hevesle fotoğraf çekimleri yapmaya başladım. 2017 yılının sonunda özel sektörden ayrılarak hayallerimi gerçekleştirmek için adım atma zamanı gelmişti.

2018 Mart ayı itibariyle, en özel anların kaybolmaması için çok değerli fotoğrafçılardan Doğum ve Yenidoğan fotoğraf çekimleri için eğitimler aldım. Hep daha iyisini yapabilmek için eğitimlere katılmaya, eğitim videoları izlemeye devam ediyorum.

Pendik Kurtköy Adatıp hastanesinde 2 yıl boyunca anlaşmalı doğum fotoğrafçılığı yaptım.  200’den fazla bebeğin dünyaya gelişindeki en özel anlarına şahit oldum. Mucize bebeklerin yaş çekimlerini de yapıyor olmak fotoğrafçılık heyecanımı daha çok arttırdı. Ailelerin heyecanına kendi heyecanımı da dahil ettim.

Fotoğrafçılığımın en güzel tarafı, heyecanınızı ve mutluluğunuzu paylaşmak. 

Her anı özel ve kendine özgü olan bu mucizevi anları sizlerle paylaşmak ve hayatınız boyunca unutamayacağınız karelere dönüştürmek dileğiyle..